SEO için nasıl bir yol izlenmelidir?

  • Analiz,
  • Strateji,
  • Uygulama,
  • Yönetim
Neden Gereklidir?

Sizinle aynı sektörde olan rakiplerinizle rekabet edebilmek ve onlardan bir adım önde olmak için belirlenen anahtar kelimelerle üst sıralarda bulunmak. Ziyaretçi Sayısını arttırmak için, sitenize ne kadar çok ziyaretçisi olursa sizin yazdıklarınız, yaptığınız işler, markanız ya da ürünleriniz o derecede bilirliğini artırmış olursunuz. Marka bilinirliğinizi artırmak ve tanınmak için Daha az maliyetlerle geri dönüşümünü takip ederek reklam giderlerini en aza indirmek için gereklidir.

SİTE İÇİ SEO (ON PAGE)

Site içerisinde yapılan işlemlere verilen başlıktır. Site içerisinde arama motorları botlarının istediklerini bulması için yapılan işlemlerdir. SEO işlemlerinde sadece Google botları (örümcekleri) dikkatte alarak yapılmamalıdır. Sitelerimizde kullanıcı davranışlarına da uygun olmasını dikkat etmeliyiz.

SİTE DIŞI SEO (OFF PAGE)

Site dışındaki diğer kaynakları kullanarak yapılan çalışmalardır. İlk olarak akla gelen Backlink, tanıtım yazıları, dizin kayıtlarını düşünebilirsiniz. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıları mutlu ettiğinizde sizin sitenizi arkadaşlarına, dostlarına paylaşmasını yine bu bölümün içindedir. Bu yüzden sitenin kullanıcı dostu olması son derece önemlidir.

Write A Comment